Serwis PROW - Województwo Podkarpackie

Serwis PROW - Województwo Podkarpackie

Od 2 listopada br. można oddawać głosy na miejscowości nominowane do drugiego etapu Konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r. Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski już po raz dziesiąty, to jeden z elementów wsparcia jakie samorząd województwa przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi. O terminie ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej.

Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka” odbywa się cyklicznie. Organizowany jest raz w roku, a jego głównym celem jest pokazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu jak również dbałości mieszkańców o swoje najbliższe otoczenie. Równocześnie konkurs ma promować ideę wspólnego działania społeczności wiejskiej oraz identyfikację i rozpowszechnianie najlepszych wzorców współpracy lokalnych społeczności, w celu uzyskania wspólnej korzyści w postaci przyjaznej dla mieszkańca, zadbanej wsi, stanowiącej wizytówkę regionu. Podstawowym osiągnięciem wielu edycji konkursu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców obszarów wiejskich w poprawę jakości ich życia. Dzięki wspólnym wysiłkom ich mieszkańców podkarpackie miejscowości zyskują na estetyce i stają się prawdziwymi wizytówkami Małych Ojczyzn.

Komisja konkursowa zgodnie z kryteriami ocen określonymi w regulaminie konkursu wybrała 10 finalistów z 18 miejscowości zgłoszonych przez gminy z terenu województwa podkarpackiego w ramach Konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” Profile zaprezentowanych wsi można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.pieknawies.podkarpackie.pl. Głosowanie internetowe potrwa do 30 listopada  do godz. 23:59.

Lista nominowanych miejscowości do drugiego etapu konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” w kolejności alfabetycznej przedstawia się następująco:

 1. Miejscowość: Dębno, gmina Leżajsk,
 2. Miejscowość: Gnojnica Dolna, gmina Ropczyce,
 3. Miejscowość: Jeżowe, gmina Jeżowe,
 4. Miejscowość: Krościenko Wyżne, gmina Krościenko Wyżne,
 5. Miejscowość: Markuszowa, gmina Wiśniowa,
 6. Miejscowość: Rogi, gmina Miejsce Piastowe,
 7. Miejscowość: Trzcinica, gmina Jasło,
 8. Miejscowość: Tuszów Narodowy, gmina Tuszów Narodowy,
 9. Miejscowość: Werchrata, gmina Horyniec Zdrój,
 10. Miejscowość: Wółka Małkowska, gmina Tryńcza.

Głosowanie internetowe na piękną wieś podkarpacką odbywa się równolegle z pracą Komisji Konkursowej, która obecnie zgodnie z regulaminem konkursu odbywa wizje lokalne w wybranych miejscowościach. Wybór laureata oraz nagrodzonych i wyróżnionych miejscowości będzie sumą punktów uzyskanych za pośrednictwem głosowania internetowego (najwięcej oddanych głosów) oraz punktów przyznanych przez komisję konkursową w ramach poszczególnych etapów konkursu.

Wspólnie zadecydujmy, która z 10 wizytowanych miejscowości w tym roku  zasłuży na tytuł „Pięknej Wsi Podkarpackiej ”.

W dalszym ciągu zachęcamy do głosowania - jest ono bardzo proste:

 1. Należy odwiedzić stronę internetową: Piękna Wieś Podkarpacka
 2. Wybrać profil zaprezentowanej miejscowości (na podstawie opisów i zdjęć przesłanych przez gminy),
 3. Projekty ułożone są w kolejności alfabetycznej,
 4. Kolejnym etapem w głosowaniu jest oddanie swojego głosu (kliknięcie w przycisk „Głosuj”) na wybraną miejscowość,
 5. Ważne! Podanie adresu e-mail jest wymagane w celu zatwierdzenia oddanego głosu. Na podany adres zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby zatwierdzić głos.

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące zasad głosowania wraz z Regulaminem Konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021” są dostępne na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem: www.pieknawies.podkarpackie.pl

© 2024 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Back to top