Serwis PROW - Województwo Podkarpackie

Serwis PROW - Województwo Podkarpackie

W dniu 10 grudnia br. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe, zorganizowane przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, którego głównym tematem zagadnienia związane z naborem wniosków na operacje związane z „Budową lub modernizacją dróg lokalnych” w ramach PROW 2014-2020. Wzięło w nim udział ponad 230 uczestników.

Pierwsza część spotkania dotyczyła podsumowania konkursu Piękna Wieś Podkarpacka 2015. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 33 wsie, z których komisja wybrała tę najpiękniejszą – Żołynia i zdobywców II i III miejsca – Korczyna i Rymanów Zdrój. Druga część była już w całości poświęcona zagadnieniom związanym z naborem wniosków na operacje związane z „Budową lub modernizacją dróg lokalnych”.

Spotkanie otworzył Pan Lucjan Kuźniar – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. W swoim wystąpieniu podziękował uczestnikom konkursu Piękna Wieś Podkarpacka, za to że biorą odpowiedzialność za swoje otoczenie i chcą je zmieniać, poprawiać, upiększać. - Nasza wieś z roku na rok jest coraz bardziej uporządkowana i zadbana – po prostu piękna – powiedział Lucjan Kuźniar. Odnosząc się do tematyki „drogowej” wyraził zadowolenie z frekwencji podczas tego ważnego spotkania, które pozwoli wszystkim na lepsze poznanie problemów i wątpliwości związanych z naborem wniosków, a tym samym uniknięcie wielu błędów przy przygotowywaniu aplikacji i w konsekwencji dobre zrealizowanie swoich inwestycji.

Swoje wystąpienia mieli również, zaproszeni goście: Bartosz Szymański – Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krzysztof Kołodziejak – Zastępca Dyrektora Departamentu Działań Delegowanych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Spotkanie prowadził oraz przedstawił zagadnienia związane z przyznawaniem pomocy - Mariusz Bednarz – Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Samorządowcy z terenu województwa zgłaszają wiele potrzeb w zakresie budowy lub przebudowy dróg którymi zarządzają, świadczy o tym chociaż ogromne zainteresowanie naszym działaniem, duża liczba pytań czy próśb o interpretację poszczególnych zapisów rozporządzenia czy wniosku. To naturalne, bo każdy z Państwa chce jak najlepiej przygotować dokumenty aby uzyskać dofinansowanie i zrealizować inwestycję.

Pobierz prezentację ze spotkania (PDF)

 

IMG 7402

IMG 7442

IMG 7446

© 2024 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Back to top