Serwis Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Województwo Podkarpackie

Serwis Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Województwo Podkarpackie

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii oraz występującymi utrudnieniami w realizacji planowanych operacji w ramach PROW 2014-2020, pojawiają się pytania dotyczące między innymi możliwości wydłużenia terminów na złożenie wniosków o płatność w ramach działań PROW 2014-2020, w sytuacjach gdy kończy się maksymalny termin określony w przepisach prawa.

Wobec powyższego uprzejmie informujemy, że podjęte zostały prace zmierzające do wprowadzenia stosownych rozwiązań legislacyjnych, o których w momencie ich wprowadzenia w życie będziemy Państwa niezwłocznie informować.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią przygotowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poświęconego tym kwestiom komunikatu, opublikowanego pod adresem:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/nabory-prow-a-koronawirus

Jednocześnie informujemy, iż Wnioskodawcom wezwanym przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do złożenia uzupełnień wniosków o przyznanie pomocy oraz wniosków o płatność przysługuje możliwość zastosowania przepisu § 25 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. z 2019 r. poz. 664 oraz 2023), mówiącego o przywróceniu terminu na wykonanie danej czynności, w przypadku wniesienia prośby w terminie 14 dni od dnia ustąpienia przyczyny uchybienia. Zgodnie z § 32 ust. 2 ww. rozporządzenia do trybu rozpatrywania wniosków o płatność przepisy § 24 i § 25 stosuje się odpowiednio. Wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski w ramach pozostałych poddziałań, w przypadku wystąpienia nagłych okoliczności uniemożliwiających wykonanie określonych czynności w toku sprawy, proszeni są o zgłaszanie i opis zaistniałej sytuacji.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej gdzie na bieżąco będziemy informować o efektach podjętych prac.

Kontakt telefoniczny możliwy jest pod nr tel. 17 747 69 40, 

mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01, e-mail: urzad@podkarpackie.pl

Back to top