Serwis PROW - Województwo Podkarpackie

Serwis PROW - Województwo Podkarpackie

Od 15 czerwca do 29 lipca br. będzie trwał nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020/22.

Targowisko - widok zadaszonych stoisk

Zgodnie z założeniami Programu targowiska powinny spełniać określone standardy, m. in. muszą być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto muszą być wyposażone w zadaszone stoiska oraz miejsca parkingowe.

Głównym założeniem koncepcji budowy targowisk jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem długiego łańcucha pośredników, co obniży koszty zakupu produktów oraz przyczyni się do zwiększenia ich sprzedaży. Dzięki inicjatywie budowy czy tez modernizacji rynków zapewnione zostaną bardzo dobre, komfortowe i bezpieczne warunki dla prowadzenia działalności handlowej. Zwiększy to również możliwość promocji produktów ekologicznych, tradycyjnych, regionalnych, wytwarzanych bezpośrednio u rolników.

Ogłoszenie przedmiotowego naboru umożliwi wykorzystanie środków finansowych w wysokości ponad 5,5 mln zł. pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), które pozostały do dyspozycji Województwa Podkarpackiego.
Intensywność pomocy wynosi do 63,63 % kosztów kwalifikowalnych.
Pomoc jest przyznawana do wysokości limitu, który w okresie realizacji Programu wynosi 1 mln zł. na beneficjenta.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, pod numerem telefonu (17) 747 69 07, oraz poprzez zapytania e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.

 Do pobrania:

1. Treść ogłoszenia  (.docx, 72,5 kB, otwiera się w tym samym oknie)
2. Uchwała Zarządu w sprawie ustalenia terminu i miejsca składania wniosków (.docx, 21,8 kB, otwiera się w tym samym oknie)
3. Formularz wniosku o przyznanie pomocy, formularz wniosku o płatność oraz formularz umowy o przyznaniu pomocy.

 

© 2024 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Back to top